Serie A: Νέο «χαστούκι» για Μίλαν! (Videos)

Serie A: Ισοπαλία 1-1 στο «Σαν Σίρο» για τη Μίλαν κόντρα στην Ουντινέζε, δεύτερο σερί ματς με «στραπάτσο» για τους «ροσονέρι»!

Η 27η αγωνιστική του Καμπιονάτο, άρχισε με τη Μίλαν να υποδέχεται την Ουντινέζε. Οι «ροσονέρι» που δε νίκησαν την ουραγό Σαλερνιτάνα την περασμένη αγωνιστική, ήθελαν να επιστρέψουν στις νίκες. Αλλά και πάλι έμειναν στη θέληση. Η Ουντινέζε έφυγε με σπουδαίο βαθμό απ’ το Μιλάνο μετά το τελικό 1-1.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που μπήκαν πιο δυνατά στο ματς. Τελικά χρειάστηκε να φτάσει το 29ο λεπτό για να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα. Ο Τονάλι σέντραρε, ο Λεάο δυναμικά πήρε την μπάλα και νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα για το 1-0.

Το πρώτο μέρος έληξε με αυτό το σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο η Ουντινέζε προσπαθούσε να γίνει πιο απειλητική, όσο έμενε αυτό το 1-0. Και στο 66’ έβαλε δύσκολα στη Μίλαν.

Οι παίκτες των φιλοξενούμενων έμειναν για αρκετά δευτερόλεπτα στην περιοχή. Με σουτ και προσπάθειες που δεν μπόρεσαν να απομακρύνουν οι γηπεδούχοι. Τελικά ο Ουντότζι από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

Οι προσπάθειες της Μίλαν από εκεί και πέρα, δεν έφεραν αποτέλεσμα. Οι ευκαιρίες χάθηκαν, το άγχος ήταν τεράστια κι έτσι οι «ροσονέρι» είχαν ένα ακόμη σημαντικό «στραβοπάτημα».

Έφτασαν τους 57 βαθμούς και παρέμειναν στην κορυφή, αλλά αυτό μπορεί να αλλάξει καθώς η Ίντερ είναι στο -3 με δύο ματς λιγότερα. Η Νάπολι επίσης, με ένα παιχνίδι λιγότερο. Η Ουντινέζε έφτασε τους 26 και είναι 14η με 25 ματς.