Παναθηναϊκός: Αποβλήθηκε ο Μάγκνουσον σε 4 λεπτά, βασικός και σκόρερ ο στόπερ του ΠΑΟΚ Ίνγκασον!

Βασικοί με την Ισλανδία ο Μάγκνουσον του Παναθηναϊκού και ο Ίνγκασον του ΠΑΟΚ. Αποβλήθηκε ο πρώτος στο 84′!

Η εθνική Ισλανδίας αντιμετώπισε τη Λιθουανία εκτός έδρας για το τουρνουά των ομάδων της Βαλτικής 2022.

Η άμυνα της Ισλανδίας, είχε ελληνικό χρώμα, αφού ξεκίνησαν μαζί ο στόπερ του Παναθηναϊκού Χόρντουρ Μάγκνουσον και ο στόπερ του ΠΑΟΚ Σβέριρ Ίνγκασον. Ο πρώτος έπαιξε αριστερά, ο δεύτερος δεξιά στο κέντρο της άμυνας.

Στο 81′ ο παίκτης του Παναθηναϊκού είδε την πρώτη κίτρινη κάρτα, στο 84′ αντίκρισε και δεύτερη και αποβλήθηκε. Το ματς έληξε 0-0 και οδηγήθηκε στα πέναλτι, ώστε να φανεί ποιος θα προκριθεί στον τελικό του τουρνουά. Η Λιθουανία εκτελούσε πρώτη και ευστόχησε και στα πέντε πέναλτι. Ο Ίνγκασον επιλέχθηκε για το πέμπτο, ήταν ψύχραιμος και έστειλε τη διαδικασία σε παράταση. Οι γηπεδούχοι έχασαν το έκτο, οι Ισλανδοί το έβαλαν και η Ισλανδία πέρασε και το Σάββατο, θ’ αντιμετωπίσει τη Λετονία στη Ρίγα.