Serie A: Άνετα την Τορίνο και παραμονή στην κορυφή για Νάπολι (Video)

Serie A: Εύκολο 3-1 της Νάπολι κόντρα στην Τορίνο και συνεχίζει στην κορυφή η αήττητη ομάδα του ιταλικού νότου.

Η 8η αγωνιστική του Ιταλικού Πρωταθλήματος, άρχισε με τη Νάπολι να «σφραγίζει» την κορυφή της και για αυτή την εβδομάδα. Οι «παρτενοπέι» φιλοξένησαν την δυνατή φέτος Τορίνο, αλλά δε δυσκολεύτηκαν καθόλου για να επικρατήσουν με σκορ 3-1.

Η ομάδα του Σπαλέτι μπήκε φουριόζα στον αγωνιστικό χώρο και πριν το πρώτο τέταρτο είχε σημαντικό προβάδισμα νίκης. Ο Ανγκισά ήταν αυτός που έκανε τη διαφορά, σκοράροντας στο 6’ και στο 12’ για τους Ναπολιτάνους.

Ο συνήθης ύποπτος, Κβαρατσκέλια, ήρθε να κάνει το 3-0 στο 37ο λεπτό. Τελειώνοντας πριν το ημίχρονο την υπόθεση νίκη ουσιαστικά. Παρότι η «Γκρανάτα» μείωσε στο 43’ με τον Σανάμπρια να κάνει το 3-1 που δεν άλλαξε στο δεύτερο μέρος.

Μετά από 8 ματς, η Νάπολι έφτασε τις 6 νίκες και τους 20 βαθμούς συνεχίζοντας αήττητη και μόνη πρώτη. Η Τορίνο έμεινε στους 10.